Ubezpieczenie na życie! Zbędne? Drogie? Nie! Ważne zabezpieczenie dla Ciebie i Twoich najbliższych.

Od wielu lat doradzam klientom jak sfinansować nieruchomości, poprawić płynność finansową firmy, wybrać odpowiedni leasing czy przygotować plan inwestycyjny. Mimo to przez długi czas traktowałem ubezpieczenia „po macoszemu”. Dlaczego? Sam się dzisiaj nad tym zastanawiam. Dopiero moja „awaria zdrowotna”, o której nigdy wcześniej nie myślałem sprawiła, że zrozumiałem jak ważne jest zabezpieczenie własnego zdrowia oraz egzystencji mojej rodziny, kiedy ja mógłbym zachorować lub gdyby mnie zabrakło.

Teraz już wiem, że odpowiednio dobrana polisa na życie powinna być nieodłącznym elementem naszego finansowego, życiowego planu. I nie ważne, czy kupujemy mieszkanie na 200 tys. zł czy też planujemy wielomilionową inwestycję.  Niezależnie od sytuacji w jakiej obecnie się znajdujemy. 

Zazwyczaj ubezpieczamy samochody, wybieramy opcję full assistance, ubezpieczamy szyby, opony itd. Zabezpieczamy domy od kradzieży, zalania, pożaru i wielu innych zdarzeń. A zapominamy o nas samych. Niestety większość ludzi ma do ubezpieczenia na życie podejście podobne do tego, które ja miałem jeszcze kilka lat temu. Traktuje je jako niepotrzebne koszty. Nie myślimy o konsekwencjach poważnych zachorowań, wypadków czy też śmierci. A co kiedy jednak coś nieprzewidzianego się wydarzy? Jak będzie wyglądało nasze życie? Skąd zdobędziemy środki na leczenie, rehabilitację, leki?

Zatem, co nam daje polisa na życie?

Polisa zapewnia podstawową ochronę  w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń. Dzięki niej możemy liczyć na finansowe wsparcie w formie odszkodowania wypłacanego przez ubezpieczyciela. Ubezpieczenie sprawi, że poczujemy się bezpieczniej. Mamy świadomość, że bez względu na to co się stanie, będziemy mogli liczyć na finansowe wsparcie. Ponadto polisa ubezpieczeniowa będzie stanowić zabezpieczenie nie tylko dla nas, ale także dla naszych bliskich. Dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o sytuację finansową rodziny.

Jak wybrać odpowiednią polisę?

Dobre ubezpieczenie powinno być dostosowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych. 

Na początek musimy zastanowić się co chcemy ubezpieczyć i jaki rodzaj polisy wybrać. Ważne jest odpowiednie dobranie miesięcznego, czy też rocznego kosztu jaki będziemy musieli ponosić na rzecz towarzystwa ubezpieczeniowego. Musimy się zastanowić z jakiego rozwiązania będziemy chcieli skorzystać, czy wystarczy nam tylko podstawowe ubezpieczenie, czy też wymagamy dodatkowych zabezpieczeń. Jaki mamy zatem wybór:

  • Podstawowe ubezpieczenie na życie 
  • Trwała niezdolność do egzystencji 
  • Czasową niezdolność do egzystencji 
  • Pobyt w szpitalu na skutek choroby czy wypadku 
  • Poważne zachorowania – np. nowotwory
  • Operacje 
  • Czasowo wypłacane świadczenie miesięczne dla Ciebie lub Najbliższych 
  • I wiele innych rozwiązań…

Dlatego przed podjęciem decyzji, warto przeanalizować dostępne na rynku opcje. Porównać oferty kilku towarzystw, przygotować rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie i Twoich bliskich.

Napisz do mnie lub zadzwoń, żebyśmy mogli się wspólnie zastanowić co będzie dla Ciebie najlepsze.

Przewiń do góry